Ústav imunologie a mikrobiologie

NRL pro tkáňové helmintózy

Charakteristika pracoviště

Laboratoř provádí vyšetření séra, sklivce a mozkomíšního moku na přítomnost specifických protilátek proti parazitárním antigenům; provádí specifická (včetně histopatologie) vyšetření různých bioptických vzorků (včetně obsahu cyst), krevních nátěrů, stolice a moči. Jako jediná laboratoř v ČR provádí vyšetření na tropické parazitární infekce vyvolané helminty, z autochtonních nákaz jako jediná provádí vyšetření na trichinelózu, cysticerkózu a alveolární hydatidózu. Vyšetřením vzorků více typy antigenů a různými typy reakcí umožňuje diferenciální diagnostiku helmintárních nákaz a vyloučení nespecifických reakcí u alergiků, onkologických pacientů a jiných s různými typy imunodeficitů. V neposlední řadě si NRL sama vyrábí antigeny a je tím schopna provádět běžně nepoužívané reakce, k jejichž provedení nejsou dostupné komerční sety.

Laboratoř získala dne 29. 6. 2021 Osvědčení o splnění podmínek Auditu R3 Národního autorizačního střediska pro klinické laboratoře (NASKL) a je evidována v Registru klinických laboratoří NASKL ČLS JEP. Získanou akreditaci každé tři roky v rámci reakreditace úspěšně obhajuje.

PROVOZNÍ DOBA LABORATOŘE:

Po – Čt  7:30 – 15:30,  Pá  7:30 – 15:00

INFORMACE PRO SAMOPLÁTCE

NRL pro tkáňové helmintózy nabízí možnost vyšetření biologického materiálu (krev, moč) pro samoplátce. 

Vyšetřujeme protilátky třídy IgG proti: larvální toxokaróze, trichinelóze, cystické nebo alveolární hydatidóze (echinokokóze), cysticerkóze, jaterní fasciolóze, střevní nebo močové schistosomóze, filarióze, strongyloidóze, angiostrongyloidóze a kapilarióze.

Cena za stanovení protilátek proti jednomu původci helmintárních parazitárních nákaz činí 670 Kč.

ÚHRADA VYŠETŘENÍ

Pacient si hradí vyšetření sám, může si vybrat z následujících možností:

Platba v hotovosti
V Hlavní pokladně VFN, U Nemocnice 499/2, budova ředitelství A5
Úřední hodiny:  Po – Čt   08:00 – 15:00,  Pá   08:00 – 14:00

Platba bankovním převodem
Při platbě bankovním převodem prosíme o vyplnění následujících údajů, bez kterých nemůže být platba identifikována:
Č.ú.: 24035021/0710
VS: rodné číslo
SS: 86360
Pozn.: nehrazená péče

ODBĚR KRVE

Pacientům, kterým nebyla odebrána krev k vyšetření u lékaře, nabízíme možnost odběru v Odběrovém centru VFN (Karlovo nám. 32, Praha 2 – budova C2, přízemí; tel.: +420 224 966 670) za poplatek 91,- Kč splatných na místě.

Provozní doba odběrového centra:  Po – Pá   06:30 – 14:15

V odběrovém centru pacient nahlásí požadavek pouze na odběr krve a to cca 5 ml srážlivé krve (odběrový systém – červený, žlutý Vacutainer).

VÝSLEDEK VYŠETŘENÍ

Výsledek pacient obdrží až po zaplacení a předložení dokladu o zaplacení. Výsledky vyšetření předáváme v zalepené obálce jen do vlastních rukou pacienta, případně zasíláme pacientovi na vyžádání poštou. Výsledky nevydáváme nikomu dalšímu.

DALŠÍ INFORMACE

Jakékoliv dotazy či nejasnosti Vám rádi zodpovíme na tel.: +420 224 968 589 nebo parazit@vfn.cz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!