Ústav imunologie a mikrobiologie

NRL pro tkáňové helmintózy

Charakteristika pracoviště

Laboratoř provádí vyšetření séra, sklivce a mozkomíšního moku na přítomnost specifických protilátek proti parazitárním antigenům; provádí specifická (včetně histopatologie) vyšetření různých bioptických vzorků (včetně obsahu cyst), krevních nátěrů, stolice a moči. Jako jediná laboratoř v ČR provádí vyšetření na tropické parazitární infekce vyvolané helminty, z autochtonních nákaz jako jediná provádí vyšetření na trichinelózu, cysticerkózu a alveolární hydatidózu. Vyšetřením vzorků více typy antigenů a různými typy reakcí umožňuje diferenciální diagnostiku helmintárních nákaz a vyloučení nespecifických reakcí u alergiků, onkologických pacientů a jiných s různými typy imunodeficitů. V neposlední řadě si NRL sama vyrábí antigeny a je tím schopna provádět běžně nepoužívané reakce, k jejichž provedení nejsou dostupné komerční sety.

Laboratoř získala dne 11. 8. 2015 Osvědčení o splnění podmínek Auditu II Národního autorizačního střediska pro klinické laboratoře (NASKL) a je evidována v Registru klinických laboratoří NASKL ČLS JEP. Získanou akreditaci každé dva roky v rámci reakreditace úspěšně obhajuje.

INFORMACE PRO SAMOPLÁTCE

NRL pro tkáňové helmintózy nabízí možnost vyšetření biologického materiálu (krev, stolice, moč) pro samoplátce. 

ÚHRADA VYŠETŘENÍ

Pacient si hradí vyšetření sám, může si vybrat z následujících možností:

Platba v hotovosti
V Hlavní pokladně VFN, U Nemocnice 499/2, budova ředitelství A5
Úřední hodiny:  Po – Čt   08:00 – 15:00,  Pá   08:00 – 14:00

Platba bankovním převodem
Při platbě bankovním převodem prosíme o vyplnění následujících údajů, bez kterých nemůže být platba identifikována:
Č.ú.: 24035021/0710
VS: rodné číslo
SS: 86360
Pozn.: nehrazená péče

ODBĚR KRVE

Pacientům, kterým nebyla odebrána krev k vyšetření u lékaře, nabízíme možnost odběru v Odběrovém centru VFN (Karlovo nám. 32, Praha 2 – budova C2, přízemí; tel.: +420 224 966 670) za poplatek 150,- Kč splatných na místě.

Provozní doba odběrového centra:  Po – Pá   06:30 – 14:15

V odběrovém centru pacient nahlásí požadavek pouze na odběr krve a to cca 5 ml srážlivé krve (odběrový systém – červený, žlutý Vacutainer).

VÝSLEDEK VYŠETŘENÍ

Výsledek pacient obdrží až po zaplacení a předložení dokladu o zaplacení. Výsledky vyšetření předáváme v zalepené obálce jen do vlastních rukou pacienta, případně zasíláme pacientovi na vyžádání poštou. Výsledky nevydáváme nikomu dalšímu.

DALŠÍ INFORMACE

Jakékoliv dotazy či nejasnosti Vám rádi zodpovíme na tel.: +420 224 968 589 nebo parazit@vfn.cz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!