Registrace k porodu

Celý postup lze rozdělit do čtyř částí:
• Získání přístupu do objednávacího systému programu "Předporodní péče Všeobecné fakultní nemocnice".
• Přihlášení do systému.
• Rezervace pořadí (získání místa v porodnici).
• Objednání první návštěvy v těhotenské poradně VFN (administrativní schůzka).

ČÁST 1 - Získání přístupu do programu
Založení přístupového konta do objednávek. Pakliže jste již někdy v minulosti využila objednávací systém VFN, tento krok vynechte.
Pro REGISTRACI NOVÉHO UŽIVATELE e-Diáře otevřete stránku WEBDIÁŘ a stiskněte vpravo nahoře "Přihlásit" a "Registrovat se" (registrovat do webdiářů - registrace k porodu je až další krok). Pokud by se Vám zobrazovala stránka v angličtině, vlevo nahoře je vlaječka ČR, která Vám přepne zobrazení do češtiny.
Otevře se Vám okno se základními uživatelskými údaji - zvolte si jméno, pod kterým se chcete přihlašovat a zadejte jej do prvního okénka. Zvolte si heslo a zadejte jej do druhého a třetího okénka. Pro Vaši jednoznačnou identifikaci a vyloučení duplicit potřebujeme znát Vaše základní osobní údaje. Tyto údaje vidíte jen Vy, lékaři a porodní asistentky VFN - nikdo jiný. Přenos a uložení Vašich osobních údajů je zcela bezpečné.
Povinné údaje jsou "jméno", "příjmení" a Vaše "číslo pojištěnce". Toto číslo najdete na své kartičce pojišťovny a v současné době je obvykle stejné s rodným číslem. O všech provedených akcích (objednávka, zrušení objednávky, přesun termínu apod.) budete kvůli kontrole informována e-mailem nebo SMS zprávou. Proto je v dalším okénku povinný údaj "telefon".
Doporučujeme vyplnit kontaktní e-mail, pokud by došlo k nějaké změně objednávky (nebo kdybychom našli nějakou chybu ve Vaši objednávce), kontaktní e-mail je optimální možností komunikace.
Abychom předešli útokům z internetu, je pro odeslání údajů nutné ve spodní části opsat kontrolní kód. Pak již stačí stisknout tlačítko "Registrovat". Akvitace účtu zmíněná v dolní části stránky není pro porodnické diáře nutná/potřebná.
POZOR: pokud jste došla až do tohoto místa, jste registrovanou uživatelkou  OBJEDNÁVKOVÉHO SYSTÉMU VFN, ještě nemáte registraci k porodu. Založit účet do webdiářů VFN si můžete kdykoliv, i před dnem 14+0 (naopak - doporučujeme založení účtu předem).
ČÁST 2 - Přihlášení do programu
Otevřete stránku WEBDIÁŘ a stiskněte nahoře záložku "Přihlášení", poté do prvního okénka napište své přihlašovací jméno a do druhého okénka napište své heslo (kvůli bezpečnosti se zobrazují jen černé tečky). Systém nerozlišuje malá a velká písmenka. Stiskněte tlačítko "Přihlásit". Pokud jste zapomněli své heslo, stiskněte dole odkaz "Zaslat zapomenuté heslo" a nechte si jej poslat na svůj mobilní telefon nebo e-mail. Pokud jste zapomněli své přihlašovací jméno, lze jej najít v prvním informativním e-mailu při založení konta do Webdiářů. Popř. napište, pokusíme se co nejdříve Vaše přihlašovací jméno dohledat.
 
ČÁST 3 - Rezervace místa
Tento krok je přípustný nejdříve od dokončeného 14. týdne těhotenství (14+0) od 8:00 - před tímto dnem neuvidíte volná místa na svůj termín porodu. Otevřete stránku WEBDIÁŘ a v horním menu zvolte záložku "Pracoviště". Ukáže se Vám stránka pro vyhledání - do pole název zapište "POROD" a klikněte na tlačítko "hledat".  V následném kroku se objeví tři naše porodnické webdiáře. Pro registraci k porodu potřebujete diář s názvem "Program předporodní péče - pořadník".
POZOR: na tabletech a smartphonech s malým rozlišením (mobilní verze webdiáře spuštěná 2. 6. 2017) je nutné rozbalit levé menu, vybrat "Pracoviště" a tam najít "Gynekologicko-porodnickou kliniku, Program předporodní péče - pořadník".
Po stisku "Objednat" před názvem diáře se Vám ukáží podrobnějí informace o tomto registračním diáři. Pokud chcete pokračovat v registraci k porodu, stiskněte tlačítko objednat. Diář Vám ukáže ke kontrole údaje z Vašeho přihlašovacího profilu (pokud se Vám např. změnilo příjmení - je vhodné na tomto místě opravit). V následujícím okně vyberte akci "Rezervovat místo v porodnici" (jiná volba u tohoto rozbalovacího menu není). Pokud si chcete místo registrovat ve vyšším týdnu (kdykoliv později, než je den 14+0), prosíme o (kontrolní) zapsání Vašeho TP dle PM do pole "upřesnění". Občas se nám někdo zapíše zcela mimo svůj TP a při včasném zjištění tohoto stavu Vám můžeme pomoci nalézt správné místo.
Do řádku s textem "Hledat volné termíny od" zadejte datum svého předpokládaného termínu porodu dle PM, který máte uvedený v těhotenské průkazce (nebo jakýkoliv dřívější datum - pokud zde vyplníte dřívější datum popř. necháte výchozí údaj prázdný, nabídnou se Vám všechna zbylá volná místa od zadaného data). Stiskněte tlačítko "Výběr termínu".
Vyberte si jakékoliv volné místo (0-11) u data vašeho porodu (ne u aktuálního data !!! - tady si rezervujete místo na období svého porodu). Údaj o čase ignorujte ... má zde jen význam formálního pořadí (jako by to byly jednotlivé řádky na listu papíru). Pokud je volná pozice jen u jiných datumů (nebo se neukáže žádné místo), je již tento termín obsazen.
Pokud jsou místa na Váš předpokládaný termín porodu již plná (a jste minimálně ve dni 14+0!!!), můžete se (i v následujících dnech) zapsat na jiná volná místa v povoleném limitu +/-5 dní (v tomto případě však vždy do upřesnění napište svůj, přesný termín dle těhotenské průkazky). Zapisovat se mimo povolený limit +/-5 dní nemá smysl, při první návštěvě by byl Váš zápis vyškrtnut. Stiskněte tlačítko "Dokončení objednávky". Zkontrolujte si, zda jsou údaje správně a stiskněte tlačítko "Odeslat". Pokud máte ve svém profilu uvedený kontaktní e-mail, měla by Vám hned přijít potvrzovací zpráva (popř. SMS). Občas se SMS od operátora zpozdí - svoji úspěšnou objednávky si můžete hned (!) ověřit v horní záložce "Moje objednávky".

ČÁST 4 - Objednání první návštěvy
Otevřete stránku WEBDIÁŘ a v horním menu zvolte záložku "Pracoviště". Objeví se stránka s hledáním. Do názvu zapište "POROD" a tento text vyhledejte kliknutím na tlačítko hledat. Tentokráte si vyberte diář "Program Předporodní Péče - První návštěva". Celý postup je shodný s třetí částí, pouze s jediným rozdílem: výběr data z kalendáře. Zde nezadáváte předpokládaný datum Vašeho porodu, ale termín, který Vám k první návštěvě nejlépe vyhovuje. Tento termín by měl být vzdálen maximálně 10 týdnů od data (opravdu 10 týdnů - ne 10 dnů), kdy jste úspěšně dokončila rezervaci místa (část 3). Předem upozorňujeme, že první návštěvu si nemá smysl objednávat za situace, kdy na Vás nezbylo místo v pořadníku (část 3).