24. 11. 2021

Charitativní kalendář Aponedo pro rok 2022

Členové spolku Apolinářská nedonošeňátka/Aponedo vytvořili jako každý rok kalendář, který podporuje oddělení neonatologie, předčasně narozené děti a jejich rodiče. Letos představuje samotnou budovu kliniky a sleduje její proměny během celého roku.

Novogotický sloh, neomítnuté červené cihly, důmyslný půdorys a nadčasový pavilonový systém, který dodnes umožňuje v případě infekce uzavřít jednotlivé části budovy a zamezit jejímu šíření – to vše je dílo slavného architekta Josefa Hlávky. Autora budovy původně Zemské porodnice, která byla otevřena již v roce 1875 a stala se významným mezníkem v rozvoji dějin oboru gynekologie a porodnictví u nás.

Koupí kalendáře pomůžete našim zdravotníkům, kteří pečují o miminka narozená před 24. týdnem těhotenství, s porodní hmotností menší než 500 gramů! Celý výtěžek z prodeje bude použit k pořízení monitoru respiračních funkcí, který bude důležitou součástí na míru vyrobeného resuscitačního lůžka, již dříve zakoupeného právě prostřednictvím spolku Aponedo.

Děkujeme, že pomáháte.

Objednávat kalendář můžete zde:

Objednávkový online formulář

Kalendáře 2022 | Apolinářská nedonošeňátka (aponedo.cz)

Náhled kalendáře v PDF

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!