Služby pro zdravotníky

Ověřování a kalibrace měřidel

Metrologické středisko VFN nabízí poskytovatelům zdravotních služeb, podnikům i fyzickým osobám služby kalibrace a ověřování měřidel. Nabízí výhodnou polohu v centru Prahy v těsné blízkosti stanice metra I. P. Pavlova s možností parkování, rychlé vyřízení požadavků a příznivé ceny. Středisko sídlí v budově Kliniky pracovního lékařství VFN a 1. LF UK na rohu ulic Na Bojišti a Ke Karlovu – 3. patro, chodbou doprava dozadu. Parkovat je možné ve dvoře přístupném z ulice Na Bojišti.

Adresa pracoviště:

Oddělení metrologie
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
Na Bojišti 1
120 00 Praha 2

Náplň činnosti

Metrologické středisko VFN je odbornou laboratoří, která zajišťuje kalibrace a ověřováním měřidel nejenom pro pracoviště VFN, ale také pro externí subjekty.

 • Autorizace K 130
 • Akreditace č. 2323
Ing. Jiří Pařík
Vedoucí Oddělení metrologie
+420 224 964 119
Pracovní doba Metrologického střediska
Pondělí – Čtvrtek 07:00 – 12:00  |  12:30 – 15:45
Pátek 07:00 – 12:00  |  12:30 – 14:30

Činnost odborné laboratoře je zaměřena zejména na obory:

 • TLAK – laboratoř je autorizována ÚNMZ pro rtuťové, deformační a elektronické tonometry pro měření tlaku krve. Ověřujeme tonometry značek Omron, Hartmann, Gemio, Medel Fuzzi, Microlife, Geratherm, Medisana, Beurer a dalších.
 • TEPLOTA – laboratoř je akreditována ČIA pro kalibraci teploměrů v rozsahu -40 až 200 °C s přesností na 0,01 °C.
 • HMOTNOST – laboratoř je akreditována pro kalibrace vah s neautomatickou činností (do 10 kg), pro tyto účely disponuje kvalitní analytickou váhu a přesným závažím II. třídy.
 • DÉLKA – laboratoř zajišťuje kalibraci měřidel, jako jsou metry, posuvná měřítka a mikrometry, číselníkové úchylkoměry atd.
 • OBJEM – laboratoř je akreditována ČIA pro kalibrace mechanických a digitálních pipet a dávkovačů gravimetrickou metodou.
 • ČAS – laboratoř provádí kalibrace stopek, minutek a dalších zařízení pro měření času.
 •  

Metrologické středisko své služby nabízí podle možnosti volných kapacit. V případě Vašeho zájmu o nabízené služby kontaktujte Metrologické středisko telefonicky nebo zašlete objednávku na uvedenou e-mailovou adresu.

Ceny za metrologické výkony se účtují dle platného ceníku metrologických služeb VFN. Dodací lhůta pro kalibraci či ověření měřidla je dle dohody, obvykle u malých objednávek do 7 dnů, u větších zakázek do dvou týdnů od dodání měřidla zákazníkem, ověření tonometru provádíme do druhého dne a kalibraci tonometru je možné provést v případě potřeby na počkání (cca 1-2 hodiny). V případě potřeby je možné dohodnout i expresní vyřízení objednávky. 

Kvalita činnosti laboratoře je ověřena těmito certifikáty:

 • Osvědčení o metrologické, technické a personální způsobilosti k ověřování stanovených měřidel od Českého metrologického institutu (ČMI), které osvědčuje způsobilost pracoviště k výkonu ověřování stanovených měřidel – přístroje na měření tlaku krve (deformační, rtuťové, elektronické).
 • Ústavem pro normalizaci a státní zkušebnictví (ÚNMZ) udělená autorizace pro ověřování stanovených měřidel – přístrojů na měření tlaku krve (deformační, rtuťové, elektronické).
 • Osvědčení o akreditaci vydané ČIA podle normy ČSN EN ISO/IEC 17025:2005. Akreditovány jsou obory hmotnost ke kalibraci vah s neautomatickou činností, tlak ke kalibraci tlakoměrů deformačních s pružnou trubicí, teplota teploměry skleněné a digitální a objem – kalibrace pístových pipet a dávkovačů.

Metrologické středisko se dále každoročně zúčastňuje mezilaboratorních porovnávacích zkoušek, což umožňuje objektivně monitorovat odbornou úroveň a technickou způsobilost v porovnání s úrovní jiných kalibračních laboratoří.

Postup pro vyřizování stížností

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!