14. 10. 2019

Andrej Babiš a Adam Vojtěch navštívili VFN

Premiér Andrej Babiš a ministr Adam Vojtěch v pátek 11. 10. 2019 navštívili Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze. S vedením nemocnice jednali o probíhající výstavbě nového urgentního příjmu, o současném nevyhovujícím stavu vybraných budov i o nutných budoucích investicích. Nová budova urgentního příjmu bude první novou stavbou ve VFN od roku 1976.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze patří mezi největší a nejvýznamnější zdravotnická zařízení v ČR. Nemocnice si příští rok připomene 230 let od svého založení a spravuje tak i budovy z osmnáctého století, přesto se v minulých desetiletích nedočkala žádné výrazné investice do svých areálů. Poslední nová stavba ve VFN pamatuje rok 1976, kdy byla postavena budova Urologické kliniky v ulici Ke Karlovu.

Výstavba urgentního příjmu je pro VFN jednou z klíčových priorit. A to i s ohledem na důležitost nemocnice v systému akutní péče v Praze a středočeském regionu (VFN je například klíčovou součástí koronární péče). Náklady na tuto stavbu budou hrazeny z dotační akce MZČR ve výši 285,5 mil. Kč, z čehož 85 mil. Kč jsou vlastní zdroje nemocnice. V současné chvíli již probíhají stavební úpravy ve stávajících pavilonech. Základní kámen nového pavilonu bude položen v létě 2020 a urgentní příjem přivítá první pacienty v průběhu roku 2022.

Více informací v tiskové zprávě:

11. 10. 2019 | Premiér Andrej Babiš a ministr Adam Vojtěch podpořili nutnost investic ve VFN

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!