• Aktuality
  • Andrej Babiš a Adam Vojtěch navštívili VFN
14. 10. 2019

Andrej Babiš a Adam Vojtěch navštívili VFN

Placeholder

Premiér Andrej Babiš a ministr Adam Vojtěch v pátek 11. 10. 2019 navštívili Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze. S vedením nemocnice jednali o probíhající výstavbě nového urgentního příjmu, o současném nevyhovujícím stavu vybraných budov i o nutných budoucích investicích. Nová budova urgentního příjmu bude první novou stavbou ve VFN od roku 1976.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze patří mezi největší a nejvýznamnější zdravotnická zařízení v ČR. Nemocnice si příští rok připomene 230 let od svého založení a spravuje tak i budovy z osmnáctého století, přesto se v minulých desetiletích nedočkala žádné výrazné investice do svých areálů. Poslední nová stavba ve VFN pamatuje rok 1976, kdy byla postavena budova Urologické kliniky v ulici Ke Karlovu.

Výstavba urgentního příjmu je pro VFN jednou z klíčových priorit. A to i s ohledem na důležitost nemocnice v systému akutní péče v Praze a středočeském regionu (VFN je například klíčovou součástí koronární péče). Náklady na tuto stavbu budou hrazeny z dotační akce MZČR ve výši 285,5 mil. Kč, z čehož 85 mil. Kč jsou vlastní zdroje nemocnice. V současné chvíli již probíhají stavební úpravy ve stávajících pavilonech. Základní kámen nového pavilonu bude položen v létě 2020 a urgentní příjem přivítá první pacienty v průběhu roku 2022.

Více informací v tiskové zprávě:

11. 10. 2019 | Premiér Andrej Babiš a ministr Adam Vojtěch podpořili nutnost investic ve VFN

 

31. 10. 2019
Návštěva canisterapeutických týmů bývá jednou z nejočekávanějších a nejradostnějších událostí pro hospitalizované pacienty. Pejsci ovšem ke v ...
25. 10. 2019
​S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dne 22. října 2019 zemřel ve věku 83 let prof. MUDr. Josef Marek, DrSc., emeritní přednosta II ...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!