26. 10. 2020

VFN pomáhá zraněným civilistům z Běloruska

Od letošního září poskytuje naše nemocnice péči zraněným civilistům z Běloruska v rámci zdravotně humanitárního programu MEDEVAC. 

Naši lékaři mají na starosti především jejich vstupní prohlídky a nastavují další plán vyšetření a léčby. U zraněných civilistů převažují stavy po otřesech mozku, navazující neurologické potíže a poruchy sluchu. „Ošetřovali jsme i mnohočetná poranění dolních končetin způsobená výbuchem zábleskového granátu v těsné blízkosti a poranění gumovými projektily. Všichni ošetřovaní potřebují i významnou psychologickou podporu, kterou jim také poskytujeme v rámci programu MEDEVAC,“ uvedl MUDr. Jan Bříza, CSc., MBA, lékař specialista v oboru chirurgie z I. chirurgické kliniky VFN.

VFN se na programu Ministerstva vnitra ČR MEDEVAC podílí dlouhodobě. Jeho prostřednictvím již zabezpečovali zdejší zdravotníci péči o poraněné civilisty z Libye nebo Ukrajiny. VFN navíc opakovaně vysílá chirurgické a ophtalmologické týmy do oblastí navazujících na místa konfliktů s velkým počtem uprchlíků, jako je Jordánsko, Irák či Senegal.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!