6. 5. 2024

Albertovský den s pacienty po úrazech mozku

Letos se akce uskuteční ve středu 15. května v čase od 12 do 18 hodin na novém netradičním místě na Palackého náměstí, u pomníku Františka Palackého. Navázat na konání předešlých dvou ročníků ve Studničkově ulici na Albertově není možné z důvodů probíhajících stavebních prací.

Pořadatelem je opět Klinika rehabilitačního lékařství 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, společně s obecně prospěšnou společností Rehalb a spolkem Cesta za snem. Akce se koná pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí a starosty Městské části Praha 2 Jana Korsesky.

Na chystaných stanovištích bude možné si vyzkoušet speciálně upravená jízdní kola, vozíky, různé dlahy, ortézy, seznámit se s fungováním elektrických pohonů k mechanickým vozíkům, schodolezů a s dalšími pomůckami pro využití doma i při aktivním pohybu.  Opět bude příležitost zasoutěžit si na trenažérech neziskové organizace Cesta za snem, absolvovat speciálně upravený mini-orientační běh nebo si vyzkoušet kinn-ball neboli hru s velkým míčem.

Odborníci z Kliniky rehabilitačního lékařství a vystavovatelé pomůcek jsou připraveni každému zájemci poskytnout důležité a potřebné informace. Na akci budou vystavovat: AVZ servis, AZUB kola, Cerebrum, Ipsen, FiveSteps, Flexithrone, Meyra, nafukovací dlahy Vodička a Sivak.

Odpolednem provede televizní moderátor Karel Voříšek. Návštěvníci se budou moci občerstvit u stánku „Markova zahrada“. Akce je pro návštěvníky zdarma!

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!