2. 10. 2020

Den architektury ve VFN již o tomto víkendu!

VFN se zapojila do festivalu Den architektury. V případě zájmu se dostavte na komentované prohlídky co nejdříve. Počet účastníků je omezen!

Na co se můžete v rámci VFN těšit?

3.10. Procházka po počátcích VFN – sraz ve 13:30 hod. před hlavním vchodem do VFN
Po stopách 18. a 19. století – vznik hlavního areálu, Zemské porodnice u svatého Apolináře a Ústavu pro duševně choré, které chtěl zřídit už Josef II., se zastávkou v ukryté Kateřinské zahradě.

4.10. Otevření centrální kotelny – 10:00 – 13:00 hod.
Prohlídka unikátní technické stavby architekta Karla Pragera, která je až na vyměněné technologie kotlů zcela v původním stavu a zásobuje teplem VFN. Budete si moci prohlédnout interiér brutalistní stavby, starý velín, funkční kotle nebo třeba vnější ochoz.

4.10. Procházka po stavbách 20. století – sraz ve 13 hod. v ulici Ke Karlovu 2, před KDDL
Po stopách 20. století historie fakultní nemocnice. Budova urologie jako ukázka pražského brutalismu, veřejnosti nepřístupná zahrada adiktologie, historie Hlavova ústavu i základy II. FN Motol se zaměstnanci nemocnice.

Bližší informace a kompletní program najdete na webu www.denarchitektury.cz.

  • 25. 1. 2023
    V teoretické části workshopu se lékaři seznámí s „up-to-date“ změnami v mezinárodních doporučeních v péči o cévní přístupy, s metodami hodnoc ...
  • 12. 1. 2023
    Bakalářský studijní program Všeobecné ošetřovatelství umožňuje absolventům práci ve všech typech zdravotnických zařízení včetně vysoce specializov ...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!