1. 10. 2021

Den architektury ve VFN již v neděli!

VFN se opět zapojila do festivalu Den architektury. Pokud vás zajímá historie areálu, nenechte si ujít naše komentované prohlídky. A na co se letos můžete těšit?

3. 10. Po stopách výstavby areálu VFN – sraz ve 13:30 hod. před hlavním vchodem do VFN

Po stopách 18. a 19. století – vznik hlavního areálu, Zemské porodnice u Apolináře a Ústavu pro duševně choré, které chtěl zřídit už Josef II., se zastávkou v ukryté Kateřinské zahradě se zaměstnanci nemocnice.

3. 10. Prohlídka Pragerovy centrální kotelny – sraz v 10:00 hod., Wenzigova 2, Praha 2

Unikátní technická stavba architekta Karla Pragera, která zásobuje teplem naší nemocnici, je až na vyměněné technologie kotlů ve zcela původním stavu. Tento futuristický objekt s vysokým komínem z roku 1993 je jedinou zrealizovanou částí rozsáhlého Pragerova projektu na nový areál fakultní nemocnice. Budete si moci prohlédnout interiér brutalistní stavby, starý velín, funkční kotle nebo třeba vnější ochoz.

Bližší info a kompletní program najdete na oficiálním webu a Facebooku pořadatele.

www.denarchitektury.cz

  • 19. 9. 2023
    Pozor: Nové termíny jednodenní komplexní teoretické i praktické přípravy používání žilních katétrů pro lékaře i sestry. Můžete se přihlásit již ny ...
  • 15. 9. 2023
    V pondělí 18. 9. 2023 od 9:00 do 13:00 v parku u Josefa pořádá pacientská organizace CEREBRUM ve spolupráci s VFN představení proje ...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!