2. 10. 2023

Navštivte nás v Blesk Ordinaci

Deník Blesk ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze pořádá další ročník Blesk Ordinace. Cílem této preventivní a edukativní akce pro veřejnost je zvýšit zájem o vlastní zdraví a předejít řadě závažných onemocnění. Naše nemocnice si letos připravila 13 stanovišť, kde si mohou zájemci nechat změřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi, zkontrolovat nitrooční tlak. Zjistíte, jakou máte kapacitu plic, zda jsou vaše mateřská znaménka neškodná. Budete si moci promluvit s naším klinickým psychologem o svých obavách a otestovat se, zda vám nehrozí deprese či syndrom vyhoření. Naši specialisté návštěvníkům akce poradí, jak zlepšit svůj životní styl, kondici i složení těla, dozvíte se, jestli množství léků, které pravidelně užíváte, je v pořádku a zda některý lék nesnižuje účinky jiného. Ve stánku Centra pro závislé na tabáku VFN se mohou zastavit kuřáci, vapující nebo lidé užívající jinou formu nikotinu a zeptat se na možnosti, jak s užíváním přestat.

Novinkou letošní Blesk Ordinace jsou tři stanoviště: poradna gynekologa a onkologa, kde se mohou ženy pobavit o prevenci závažných gynekologických onemocnění (například o vakcinaci proti HPV, o prevenci rakoviny dělohy); poradna dětského obezitologa a endokrinologa, který poradí rodičům, jak upravit jídelníček a pohyb svého potomka, aby u něj předešli nepřiměřenému nárůstu hmotnosti. Kam se obrátit, když si nejste jistí, zda se vaše dítě správně řečově rozvíjí, se dozvíte v poradně věnující se problematice poruch řeči.

Blesk Ordinace již tradičně představí v průběhu odpoledne i řadu odborníků naší nemocnice v živých vystoupeních, těšit se můžete na doprovodný program. Rozhodně akci navštivte, využijte možnost nechat se zdarma a bez objednání vyšetřit!

  • 13. 11. 2023
    Po celý měsíc listopad bude ve VFN a na dalších místech probíhat již 17. ročník charitativního projektu Sparťanská krev.  Fanoušci hokejového ...
  • 12. 11. 2023
    Zájemci se stále mohou přihlásit do jednodenního kurzu PRO SESTRY, který se koná 12. prosince 2023. Žilní vstupy se staly nezbytným standardem ja ...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!