1. 8. 2022

I tobě v žilách koluje naše krev!

V pondělí 1. srpna startuje kampaň složek integrovaného záchranného systému (IZS) „I TOBĚ V ŽILÁCH KOLUJE NAŠE KREV“ podporující dárcovství krve. Společná akce policistů, hasičů a záchranářů vyzývá k pomoci pražským nemocnicím, které se potýkají s dlouhodobým nedostatkem zásob krve. Složky IZS se navíc rozhodly zapojit i veřejnost. Je samozřejmostí, že VFN bude při tom!

Krev můžete darovat nejen u nás ve Fakultním transfuzní oddělení VFN, ale také v Ústřední vojenské nemocnici, ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady nebo ve Fakultní Thomayerově nemocnici.

„V projektu se spojili lidé, kteří každý den zachraňují lidské životy. Spojení zdravotníků, policistů, hasičů a záchranářů je na jedné straně pochopitelné, a na druhé unikátní. Denně se podílí na záchraně lidských životů tzv. v první linii, a nyní budou součástí pomoci z druhé strany. Každý odběr je unikátní akt solidarity s ostatními a jsem rád, že záchranáři, policisté a hasiči to vidí stejně,“ zdůraznil prof. MUDr. David Feltl, ředitel VFN Praha.

Výzva spočívá ve výzvě mezi složkami IZS a veřejností. Součty dárců budou transfuzní stanice každý týden zasílat na e-mail policie, samotná data se pak následně objeví v systému. Díky nim se budou plnit fiktivní nádoby s krví IZS x veřejnost, které naleznete zde.

Kdo za 4 měsíce daruje nemocnicím více krve? Zapojte se do souboje dárců i vy, ať společně zvýšíme počet pravidelných dárců, kterých v ČR aktuálně chybí 100 tisíc!

Veškeré informace naleznete zde: I tobě v žilách koluje naše krev! – Policie České republiky

Děkujeme!

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!