13. 9. 2023

Klinika paliativní medicíny má nové prostory

Klinika paliativní medicíny 1. LF UK a VFN otevřela nově zrekonstruované výukové prostory pro vzdělávání odborníků v oboru paliativní medicína.

V úterý 12. září jsme v budově Fakultní polikliniky slavnostně otevřeli nově zrekonstruované výukové prostory pro vzdělávání odborníků v oboru paliativní medicína. Potřeba specialistů v oblasti paliativní medicíny je ve zdravotnictví palčivé téma. Podpora vzdělávání, systematické a odborné výuky napomáhá tento problém řešit a zpřístupnit dostupnou a kvalitní paliativní péči pacientům a jejich rodinám v celé ČR.

Původní prostory pracoviště nebyly určeny pro výuku a chybělo jim i potřebné zázemí a kvalitní vybavení. V nových prostorách mohou studenti a účastníci kurzů absolvovat výuku v prostředí, které odpovídá standardům moderního vzdělávání.

Zrekonstruovat prostory se podařilo propojením VFN a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy se soukromými dárci, kteří do modernizace pracoviště věnovali prostřednictvím Nadačního fondu Kliniky paliativní medicíny částku 2,5 milionu korun.

Klinika paliativní medicíny 1. LF UK a VFN vznikla před dvěma lety jako první v Česku. Momentálně má tým zhruba 20 lidí — lékaře, psychologa, zdravotní sestru i kaplana.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!