3. 6. 2019

VFN mění vizuální styl a logo

Placeholder

VFN spustila zcela nové webové stránky www.vfn.cz. Při této příležitosti představuje i novou vizuální podobu nemocnice, resp. nové logo VFN.

Příští rok si VFN připomene 230. výročí od svého založení. Vždy zde pracovaly a stále pracují desítky významných osobností našeho lékařství a zdravotnictví. Dosahovaly a dosahují úctyhodných výsledků v léčbě i vědecké práci. V nemocnici byla provedena řada prioritních operačních a léčebných výkonů, jež dosáhly mezinárodního uznání. To vše dává nemocnici neopakovatelnou a inspirující atmosféru. VFN čerpá ze své bohaté minulosti, potřebuje se ovšem také orientovat do budoucnosti.

„Otevíráme novou kapitolu v životě naší nemocnice. Chceme, aby VFN byla silná, sebevědomá, jednotná a stabilní. Máme vysokou prestiž, řešíme nejtěžší úkoly současné medicíny, vychováváme nejlepší zdravotníky v zemi. Žijeme v době překotného vývoje v medicíně i mimo ni. Chceme držet krok. Novým logem a vizuálním stylem chceme ukázat, že jsme na novou dobu připraveni. Že jsme nemocnicí sice velkou, ale progresivní, technologicky vyspělou a otevřenou změnám,“ říká prof. MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA, který se stal ředitelem VFN v únoru tohoto roku.

Autory loga jsou Igor Faltus a Andrea Nedbálková Braunová, grafici Úseku informatiky VFN. Cílem bylo, aby nové logo odpovídalo moderním požadavkům na jednoduchou vizuální, a přesto srozumitelnou formu komunikace k široké laické i odborné veřejnosti. Nový logotyp se skládá ze symbolu (kruh s křížem) s názvem nemocnice. Kruh a kříž prezentují jednotu nemocnice. Segmenty světlého kruhu komunikují moderní medicínu, jedinečnou a komplexní péči nejvyšší úrovně. Měkkost kruhového tvaru představuje přívětivost, lidský přístup, zájem o člověka a jeho léčbu. Zachování kruhového tvaru loga odkazuje na tradici, loajalitu a spolupráci.

U příležitosti rebrandingu vzniklo i nové video, na které se můžete podívat ZDE.        

31. 10. 2019
Návštěva canisterapeutických týmů bývá jednou z nejočekávanějších a nejradostnějších událostí pro hospitalizované pacienty. Pejsci ovšem ke v ...
25. 10. 2019
​S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dne 22. října 2019 zemřel ve věku 83 let prof. MUDr. Josef Marek, DrSc., emeritní přednosta II ...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!