3. 6. 2019

VFN mění vizuální styl a logo

VFN spustila zcela nové webové stránky www.vfn.cz. Při této příležitosti představuje i novou vizuální podobu nemocnice, resp. nové logo VFN.

Příští rok si VFN připomene 230. výročí od svého založení. Vždy zde pracovaly a stále pracují desítky významných osobností našeho lékařství a zdravotnictví. Dosahovaly a dosahují úctyhodných výsledků v léčbě i vědecké práci. V nemocnici byla provedena řada prioritních operačních a léčebných výkonů, jež dosáhly mezinárodního uznání. To vše dává nemocnici neopakovatelnou a inspirující atmosféru. VFN čerpá ze své bohaté minulosti, potřebuje se ovšem také orientovat do budoucnosti.

„Otevíráme novou kapitolu v životě naší nemocnice. Chceme, aby VFN byla silná, sebevědomá, jednotná a stabilní. Máme vysokou prestiž, řešíme nejtěžší úkoly současné medicíny, vychováváme nejlepší zdravotníky v zemi. Žijeme v době překotného vývoje v medicíně i mimo ni. Chceme držet krok. Novým logem a vizuálním stylem chceme ukázat, že jsme na novou dobu připraveni. Že jsme nemocnicí sice velkou, ale progresivní, technologicky vyspělou a otevřenou změnám,“ říká prof. MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA, který se stal ředitelem VFN v únoru tohoto roku.

Autory loga jsou Igor Faltus a Andrea Nedbálková Braunová, grafici Úseku informatiky VFN. Cílem bylo, aby nové logo odpovídalo moderním požadavkům na jednoduchou vizuální, a přesto srozumitelnou formu komunikace k široké laické i odborné veřejnosti. Nový logotyp se skládá ze symbolu (kruh s křížem) s názvem nemocnice. Kruh a kříž prezentují jednotu nemocnice. Segmenty světlého kruhu komunikují moderní medicínu, jedinečnou a komplexní péči nejvyšší úrovně. Měkkost kruhového tvaru představuje přívětivost, lidský přístup, zájem o člověka a jeho léčbu. Zachování kruhového tvaru loga odkazuje na tradici, loajalitu a spolupráci.

U příležitosti rebrandingu vzniklo i nové video, na které se můžete podívat ZDE.        

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!