25. 5. 2020

VFN obnovuje návštěvy u pacientů

Od úterý 26. května je VFN opět otevřena i pro návštěvy u hospitalizovaných pacientů. Stále ale platí dodržování hygienických opatření.

Návštěvy ve VFN se řídí provozním řádem každého pracoviště. To pak samostatně koordinuje počet příchozích osob tak, aby nedocházelo k jejich velké koncentraci a bylo možné udržovat dvoumetrové rozestupy. Oddělení navíc vyměří čas povolený k návštěvě.

Pacienta mohou navštívit maximálně dvě osoby najednou. V případě, že navštěvující osoba potřebuje podporu a doprovod, je možná výjimka.

Při příchodu nesmí mít navštěvující osoba pozitivní příznaky nemoci COVID-19. Musí mít nasazenou roušku, vydezinfikované ruce a je jí změřena teplota, která nesmí přesáhnout 37 stupňů Celsia. Při odchodu je opět nutná dezinfekce rukou. Zdravotnický personál následně zajistí také dezinfekci ploch, kterých se osoba dotýkala, a místnost vyvětrá.

Pokud je to možné, měly by návštěvy probíhat ve venkovních zařízeních, jako je zahrada, společná terasa nebo k tomuto účelu vyčleněné místnosti. Návštěvy na pokojích, kde jsou pacienti v karanténě, nejsou možné.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!