23. 7. 2021

Víc než 1,5 miliardy pro VFN!

Ministerstvo zdravotnictví schválilo registraci strategické investice ve Všeobecné fakultní nemocnice v Praze ve výši přes 1,5 mld. Kč na výstavbu nového sdruženého objektu na místě původní budovy A7. Cílem je vybudovat moderní multipavilon, který pojme vybrané obory urgentní péče, transfuzní oddělení a laboratorní pracoviště. Jedná se již o sedmou dokončenou strategickou investici Ministerstva zdravotnictví na období 2019-2027.

„Všeobecná fakultní nemocnice investici velmi potřebuje. Pavilon A7 je v nevyhovujícím stavu a jeho rekonstrukce je nezbytně nutná. Nově zde vznikne multipavilon, který v jedné budově sdruží obory urgentní péče, transfúzního oddělení a také laboratorní pracoviště. To výrazně zjednoduší organizaci péče o pacienty a ulehčí práci zdravotníků, kteří doposud museli přecházet z pavilonu do pavilonu. Jedná se již o sedmou dokončenou strategickou investici v posledních čtyřech letech. Celkově jsme takto mezi páteřní nemocnice rozdělili 12 miliard korun,“ vysvětluje význam investice ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Nový objekt se bude nacházet v těsné blízkosti chirurgické a anesteziologické kliniky a spolu s přístrojovým vybavením těchto klinik poskytne zázemí pro výkon centrální urgentní služby pacientům. „Cílem generelu rozvoje nemocnice je především nadčasovost. Všechny připravované kroky a investice by měly být funkční a logické. Vzhledem k tomu, že se v zařízení nabízející špičkovou medicínu naposledy stavělo v roce 1976, je modernizace opravdu nutná,“ uvedl ředitel VFN prof. MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA.

Více informací naleznete v tiskové zprávě.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!