13. 5. 2022

Albertovský den

Týmové soutěže na trenažérech, možnost vyzkoušet si rehabilitační pomůcky na vlastní kůži, seznámení s problematikou rehabilitace o pacienty po úrazech a cévních mozkových příhodách – to vše nabídne Albertovský den. První ročník osvětové a prospěšné akce se uskuteční ve středu 18. května 2022 od 12 do 19 hodin u křižovatky v ulici ulic Albertov a Studničkova, Praha 2. Vstup je zdarma!

Zájemci o problematiku se zde navíc dozví veškeré informace o možnostech vzdělávání rehabilitačních odborníků, seznámí se s novinkami v oblasti rehabilitace a budou si moci prohlédnout Kliniku rehabilitačního lékařství VFN a 1. LF UK, která sama poskytuje dlouhodobou ambulantní rehabilitaci dospělým pacientům se získaným poškozením mozku. Její součástí je i denní stacionář, který je jediným programem tohoto typu v České republice ve zdravotnickém zařízení. Dosud jím prošly stovky pacientů.

Akci pořádá Klinika rehabilitačního lékařství VFN a 1. LF UK, obecně prospěšná společnost Rehalb a spolek Cesta za snem.

Záštitu nad akcí převzala starostka městské části Praha 2 Alexandra Udženija, ředitel VFN prof. MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA a děkan 1. LF UK prof. MUDr. Martin Vokurka, CSc.

Tváří Albertovského dne je herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová.

  • 13. 11. 2023
    Po celý měsíc listopad bude ve VFN a na dalších místech probíhat již 17. ročník charitativního projektu Sparťanská krev.  Fanoušci hokejového ...
  • 12. 11. 2023
    Zájemci se stále mohou přihlásit do jednodenního kurzu PRO SESTRY, který se koná 12. prosince 2023. Žilní vstupy se staly nezbytným standardem ja ...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!