19. 3. 2021

Rok s Covid-19. A jak dál?

Jaké dopady má Covid-19 na fungování naší společnosti? Jak v kritické chvíli pomáhají univerzity, věda a výzkum? Jak dál s řešením pandemie Covid-19?

Podívejte se na on-line diskuzní konferenci Univerzity Karlovy „Rok s Covid-19. A jak dál?“.

Kdy: středa 24. března 2021, 9:00 až 16:00 hodin

Kde: Facebooková událost Rok s covid-19. A jak dál?

         YouTube Univerzity Karlovy

Cílem diskuze je za účasti špičkových vědců, zástupců akademické oblasti, vlády, státní správy i osobností veřejného života debatovat nejen o tom, jak pandemie proměnila život v Česku, ale především hledat odpovědi na otázku, jak kritickou situaci dál řešit.

Tematické oblasti a hlavní řečníci:

 • VZDĚLÁVÁNÍ – garantka prof. PaedDr. Radka Wildová, CSc., prorektorka UK pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti (9.10-10.20)
 • VĚDA – garant prof. RNDr. Jan Konvalinka, CSc., biochemik, prorektor UK pro vědeckou činnost (10.35-11.40)
 • EKONOMIKA – garant prof. PhDr. Ladislav Krištoufek, Ph.D., Institut ekonomických studií FSV UK (12.00-13.05)
 • ZDRAVÍ – garant doc. MUDr. Martin Balík, Ph.D., vedoucí lékař intenzivní péče VFN, Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. LF UK a VFN (13.20-14.25)
 • SPOLEČNOST – garant doc. PhDr. Dino Numerato, Ph.D., Katedra sociologie FSV UK (14.40-15.45)

Na konferenci dále vystoupí např. ministr zdravotnictví doc. MUDr. Jan Blatný, Ph.D., ministr školství Ing. Robert Plaga, Ph.D., náměstkyně pro léčebně-preventivní péči a primářka Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Fakultní nemocnice Bulovka MUDr. Hana Roháčová, Ph.D, prezident České bankovní asociace a generální ředitel České spořitelny Ing. Tomáš Salomon či Jakub Malý, ředitel Ipsos v České republice. 

Více na www.ceskoajakdal.cz

 • 17. 6. 2024
  Žilní vstupy se staly nezbytným standardem jak v rámci intenzivní péče, tak i při zajištění dlouhodobých potřeb pacienta a dokážou usnad ...
 • 7. 6. 2024
  Světový den dárců krve slaví v pátek 14. června kulaté 20. výročí. Při této příležitosti chystáme setkání s pravidelnými dárci i prvodárci, kteří ...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!