28. 3. 2023

Nové porodní centrum U Apolináře

Moderní porodní centrum za desítky milionů korun odstartovalo generální rekonstrukci GPK a nabízí rodičkám komfortní prostředí a soukromí.

Poprvé po 30 letech se unikátní historická budova Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty UK dočkala větší modernizace. Porodnice „u Apolináře“ prošla v uplynulém roce první částečnou rekonstrukcí a nově nabízí moderní porodní centrum s útulnými porodními pokoji, sálem, bezbariérovým vstupem, moderní recepcí a především soukromím. Špičkovou péči o rodičky a novorozence, kterou klinika poskytuje již 150 let, mohou nyní lékaři a porodní asistentky nabízet v moderních a intimních podmínkách odpovídajících úrovni porodnické a perinatologické péče 21. století.

Gynekologicko-porodnická klinika, jejíž perinatologické centrum zachraňuje předčasně narozené děti a koncentruje rizikové rodičky z celé ČR, neprošla za 150 let své existence dosud žádnou celkovou obnovou. „U Apolináře dostávají pacientky naprosto špičkovou perinatologickou i neonatologickou péči a je skvělé, že tato péče nyní bude doplněna o nejmodernější vybavení, které zajistí i větší komfort pacientek i personálu. Větší psychická pohoda je jedním z klíčových faktorů nejen pro porod samotný, ale i poporodní péči o maminky i novorozence. Moc děkuji všem, kteří se na tomto díle podíleli,“ uvedl ministr zdravotnictví prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR.

Jedna ze tří největších porodnic v ČR, kde se ročně narodí přibližně 4 tisíce dětí, měla k dispozici pouze porodní pokoje oddělené zástěnami. „Současná přestavba porodních pokojů a jednoho operačního sálu za více než 60 milionů korun je první etapou celkové rekonstrukce historického areálu zemské porodnice. Příští rok bychom rádi vyhlásili architektonickou soutěž na generální rekonstrukci a dostavbu celého komplexu. Předpokládáme, že v roce 2026 by mohla být zahájena výstavba zcela nového pavilonu neonatologie. Díky podpoře našeho zřizovatele se gynekologicko-porodnická klinika posune i technicky, vybavením a interiéry na vysokou úroveň, kterou si již desetiletí drží po odborné stránce,“ konstatuje ředitel VFN prof. MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA.

Více se dozvíte v tiskové zprávě.

     

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!