14. 1. 2020

VFN nabízí unikátní glykemické senzory pro diabetiky

Jako první pracoviště v ČR nabízí Všeobecná fakultní nemocnice v Praze unikátní podkožní senzory, které zásadním způsobem zlepšují život pacientů s diabetem 1. typu a neomezují je již v žádné činnosti. Nové glykemické senzory se na rozdíl od těch předchozích mění až po šesti měsících, nebrání při sportu a ocení je i pacienti s alergií na náplasti. Neustále monitorují hladinu krevního cukru a pomocí mobilu i alarmu dávají dotyčnému šanci, aby na případné nebezpečí včas reagoval. Od 1. prosince 2019 senzory navíc plně hradí pojišťovny.

Doporučujeme všem zájemcům o nové senzory, aby svůj zdravotní stav nejprve probrali s ošetřujícím diabetologem, který posoudí, zda je pro ně tento nový typ senzoru vhodný a zda splňují kritéria pojišťovny pro jeho nasazení. Tento typ senzoru prozatím není možné zavádět dětem ani pacientům s diabetem 2. typu. Váš diabetolog by vás měl také informovat o dalších typech glukózových senzorů, které jsou již běžně dostupné a mohou pro vás být vhodnou alternativou.

V současné době je kapacita pro zavedení senzorů ve VFN na mnoho měsíců obsazena. Očekáváme však, že v druhé polovině letošního roku se postupně proškolí další pracoviště po celé České republice, a implantabilní senzory se tak stanou dostupnější širší skupině pacientů.

Pro jakékoli další doplňující dotazy, prosím, využijte e-mailovou adresu: glukozovesenzory@vfn.cz.

Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!