Oddělení otorinolaryngologie (ORL)

Pro pacienty

Ordinační hodiny našich ambulancí najdete v části Odborné ambulance.

Co si vzít s sebou do nemocnice

  • Občanský průkaz, průkaz pojištěnce
  • Léky, které pravidelně užíváte v originálním balení (NE! v dávkovači)
  • Toaletní potřeby
  • Noční košili nebo pyžamo (popř. domácí oblečení), župan, ručník
  • Vhodnou padnoucí domácí obuv s pevnou patou či páskem
  • Cizí státní příslušníci také: osobní doklady, průkaz pojištěnce české zdravotní pojišťovny nebo EHIC (evropské doklady o zdravotním pojištění), doklad o komerčním pojištění s pojistnými podmínkami

Prosíme Vás, abyste raději zanechali doma cenné věci jako:

  • šperky,
  • řetízky,
  • náramky,
  • velké obnosy peněz.

Máte-li u sebe přesto při přijetí větší částku peněz nebo cenné předměty, je nutné, abyste je proti potvrzení předali k úschově, jinak Vám nemůžeme zaručit, že se v nemocnici neztratí.

Nadstandardní pokoj

Na ORL oddělení VFN nabízíme možnost zamluvit si nadstandartní pokoj s vlastním sociálním zařízením. V pokoji jsou pacientům k dispozici 2 lůžka, lednice, rychlovarná konvice a televize. Poplatek za nadstandartní pokoj viz ceník nadstandardního ubytování.

Plasmová koblace

Na ORL oddělení VFN v Praze jsme nově zavedli moderní metodu endoskopického odstranění nosních mandlí u dětí Koblátorovou plasma sondou. Jedná se o šetrné a bezpečné odstranění zvětšené tkáně nosní mandle v nosohltanu plasmatickým polem, které se vytváří na konci sondy. Plazmatické pole šetrně a efektivně tkáň naruší a odsaje. Plasma sondou se ihned staví i případné krvácení. Výhodou metody je menší traumatizace spodiny nosohltanu a obvykle kratší doba hojení a menší bolestivost. Preciznější odstranění tkáně nosní mandle minimalizuje riziko jejího opětovného dorůstání.

Operace se provádí v celkové anestesii a zákrok trvá cca 20 – 40 min. Podrobnější informace a odpovědi na Vaše dotazy Vám rádi poskytneme na naší dětské a všeobecné ORL ambulanci.

Radiofrekvenční mukotomie

Zduřelé nosní skořepy při chronických rýmách způsobují špatnou nosní průchodnost, horší filtraci vdechovaného vzduchu, recidivující záněty dutin, chrápání. Rovněž pacienti, kteří nadměrně užívají nosní kapky, mohou trpět ucpaným nosem, vytvoří-li na tyto nosní kapky návyk. Tyto obtíže může odstranit šetrná mukotomie. Odstranění či zmenšení nosních skořep se provádí chirurgickým zákrokem. Na našem pracovišti nabízíme mukotomii radiofrekvenční termoablací (působením tepla), která je proti klasické mukotomii šetrnější a provádí se v lokální anestezii.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!