Onkologická klinika

Odborné ambulance

K ambulancím je připojen moderně vybavený denní stacionář s kapacitou 31 míst a hygienickým zázemím pro pacienty i personál. Náročnost ambulantního provozu, který z velké části zajišťuje léčebnou a kontrolní péči o naše pacienty, si vyžádala vybavení stacionáře nejen polohovatelnými lehátky a sedačkami, ale i klasickými lůžky. Po celou dobu provozu denního stacionáře je přítomen lékař.

Přípravu cytostatik zajišťuje v současné době již plně centrální přípravna v 6. patře FP, která dodává na denní stacionář sterilně připravené roztoky léků přímo k aplikaci dle rozpisu lékaře.

Návaznost ambulancí na odběrové centrum vzorků krve pro laboratoře a centrální přípravnu v jedné budově a propojení jednotlivých provozů počítačovou sítí urychluje práci zdravotníků. První 2-3 hodiny dopoledního provozu věnují lékaři přednostně pacientům, kteří přicházejí na chemoterapii. Pořadí nemocných se může lišit od jejich přihlášení v kartotéce, protože lékař řadí pacienty podle délky jejich terapie a také podle obtíží. Pacienti pozvaní ke kontrolnímu vyšetření přicházejí na řadu až po zadání všech chemoterapií a jejich sezení v čekárně již od rána je tedy zcela zbytečné.

Noví nemocní se mohou objednávat k prvnímu vyšetření, kde jim kvalifikovaná sestra doporučí vhodného lékaře a termín návštěvy. Všem zavedeným pacientům doporučujeme, aby nosili s sebou své objednací kartičky s číslem chorobopisu. Usnadní to hledání karet a to i v případě výpadku počítače. Prosíme nemocné, aby se s telefonickými dotazy obraceli na své ošetřující lékaře až po 11:00 nebo dle domluvy lépe ještě později, aby neodváděli pozornost zdravotníků od právě ošetřovaných pacientů. Výjimkou jsou akutní stavy, které je možno hlásit kdykoli.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!